Image

Elektronik sigara, bilinen sigara hissini vermesi amaçlı ve sigarayı bırakmaya yardımcı bir ürün olarak üretilmiştir. Bilinen sigara gibi değildir. İçerisinde, sigarada olduğu gibi zehirli kimyasal maddeler yoktur. Tercihe göre nikotin miktarı ayarlanabilen bir üründür. Sigaradan daha ekonomiktir. Rahatsız edici tütün kokusu olmayan, kül tablası ve çakmak kullanımına son veren bir üründür. Pille çalışan ya da şarj edilen modelleri mevcuttur.

Bir batarya ve bir atomizerden oluşan bir sisteme sahiptir. İçerisine, aromalı sıvılar konulan atomizer, oluşan ısı ile bu aromalı sıvıları buhara dönüştürür. Atomizer, ihtiyacı olan ısı enerjisini bataryadan alır. Sigaradan nefes alındığı sırada, e-likit hava ile karışır ve buhara dönüşür. Normal bilinen sigara dumanına benzer bir duman çıkarır.

Elektronik Sigara Modelleri

Yeni başlangıçta şarj edilebilen bir model elektronik sigara uygun olabilir. Şarj edilebilen model elektronik sigara, atomizer haznesindeki e-likiti ısıtır. Buharlaşan e-likit, sigarayı kullanan kişiye, bilinen sigaraya benzer bir tat verir. Son teknoloji sisteminde üretilen atomizerlerin, hava girişinin ayarlanabilir özelliği vardır.

Likit dolum özelliğine sahiptir. Yüksek bir güce sahip olan elektronik sigara bataryaları, uzun süren bir nikotin etkisi meydana getirir. Elektronik sigaralar, uzun süreli kullanım için, pass through özelliğine sahiptir. Jull model elektronik sigara, pratik kullanıma sahip, kolay taşınabilir bir modeldir. USB cihazlarının şarj aletleri ile çok kısa sürede şarj edilebilir. Jull model elektronik sigara, Amerikalı bir üründür. Jull starter modeli, full paket bir modeldir. Jull modelinin bütün malzeme ve aksesuarları bu pakete dâhildir.

Vaporesso model elektronik sigara, dokunmatik ve titreşim özelliğine sahiptir. Kullanım açısından kolaylık sağlar. Estetik bir görünüme sahip olan model, 2 adet 18650 pil ile çalışmaktadır. Maksimum 220 wattlık bir güce sahip olan modelde, piller pakete dâhil değildir. Smok model elektronik sigara, 172 gram ağırlığında.

Smok model elektronik sigara, dünyada en çok tercih edilenler arasında. Kullanımı oldukça rahat bir üründür. Görünüm açısından da oldukça estetik. Joyetech model elektronik sigara ise, 77.5 gram ağırlığında bir ürün. Zarif ve ince bir tasarıma sahiptir. KangerTech model elektronik sigara modeli, kalem tipi bir model. Ağırlığı 109 gr. Çok ince ve yer kaplamayan bir üründür. Görünümü de oldukça estetik. En çok tercih modeller arasındadır.

Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigara kullanacak olan herkesin damak tadı farklıdır. Bu nedenle likit tercihi, kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Öncelikle, elektronik sigarayı kullanacak olan kişinin, kendi nikotin miktarını belirlemesi gerekir. Mesela normal sigarayı günde 2 paket tüketen biri kişinin, 9-12 mg.lık bir likit seçmesi uygun olur.

Günde 1 paket sigara içen bir kili 6-9 mg.lık bir likit tercih edebilir. Günde bir paketten daha az sigara kullanan bir kişi için, 3-6 mg.lık bir likit uygun olur. Günde 5 adetten daha az sigara tüketen bir kişinin 0-3 mg.lık bir likit seçmesi uygun olur. E sigara kullanacak olan kişinin, kendi damak zevkine uygun bir likit seçmesi isabetli olur. Bir kullanıcı için çok sevilen bir likitin tadı, diğer kullanıcıya hitap etmeyebilir.

Bu nedenle, damak zevkine yönelik bir tercih yapılması uygun olur. 100'den fazla aroma çeşidinde likit vardır. Her kullanıcının damak zevkine hitap eder. Tütün, çilek, şeker, nane, tatları çok tercih edilen likitler arasında. Her elektronik sigara kullanıcısı, bu 100'den fazla aroma çeşidi arasından, kendine uygun olanı bulabilir.

Normal bilinen sigarada, 4000'den fazla kimyasal madde vardır. Bu kimyasalların hepsi zehirli maddelerdir. Elektronik sigarada, bu zehirli kimyasallar olmağı için, tadı elbette aynı olmayacak. Elektronik sigaranın tadı, normal sigaraya yakın bir tat. Ancak çok daha güzel ve sağlıklı bir tat. Elektronik sigara kullanan kişinin, zaman içerisinde, tat alma duyusu normale dönecek. Ve yediği içtiği her şeyden, daha yoğun ve lezzetli bir tat almaya başlayacak.

Elektronik Sigara Likit Aroması

Kullanıcı, sürekli olarak, aynı aromalı likiti kullanmak istemeyebilir. Likit aromasının değiştirmenin, elektronik sigara alışkanlığına kötü bir etkisi olmaz. Kullanıcı, yüzlerce likit aroması seçeneği arasından, farklı aromalar tercih edebilir. Bu şekilde, elektronik sigara kullanıcısı, daha fazla keyif alacaktır. https://elektroniksigarapod.com