Image

Samos’u tanıyalım: Kuşadası Samos feribot ile kolaylıkla ulaşılabilen, Kuşadası’yla karşı karşıya konumlanan Samos (Sisam), Yunan Tanrıçası ve Zeus’un eşi Hera’nın doğum yeri olarak bilinir. Adayı mitolojik açıdan önemli kılan bu detayın yanında tarihi olarak da Yunanistan’ın Osmanlı İmparatorluğu’ndan aldığı son ada Samos’tur. Sisam adıyla da bilinen Samos uzun kumsalları gökyüzüyle denizin renginin birbirine karıştığı eşsiz gün batımı manzaralarıyla huzur ve mutluluk vadeden bir adadır. Tarihle iç içe gezilerden hoşlananlar için arkeoloji müzeleri ve Eupalinos Kemeri Samos’ta görülmesi gereken ilk yerlerdir. Matematikçi ve filozof Pisagor ve Yunan gökbilimci Aristarkus’un da Samos’ta doğduğunu hatırlatarak Pisagor Mağarası’nı da gezi turunuza eklemenizi öneririz.
Samos (Sisam) Adası, Yunanistan’ın en huzurlu adalarından biri olarak bilindiğinden, gün batımını izleyebileceğiniz keyifli tepelere de sahiptir. Tüm Yunan adalarında olduğu gibi Samos’ta da akşamları gidilebilecek mekanların başında elbette tavernalar geliyor. Leziz balıkların tadına bakarken ouzo’nuzu da yudumlayabileceğiniz bu tavernalarda Yunan müzikleriyle de mest olacaksınız. Bodrum Rodos feribot

Kuşadası Samos (Sisam Adası) Ne Kadar Sürüyor?

Kuşadası kalkışlı feribotlarla Samos’a ulaşmanız Kuşadası Samos feribot ile ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kuşadası’ndan Samos’a sabah ve akşam birçok saatte adaya ulaşabileceğiniz veya adadan geri dönebileceğiniz feribotlar mevcuttur.

Kuşadası Samos Feribot Bileti

Kuşadası Samos arasındaki feribot seferleri özellikle yaz aylarında sıklıkla düzenlenmektedir. Tercih edeceğiniz saat ve uygun fiyat avantajlarıyla, onlarca farklı feribot şirketini tek bir sayfada listelemenizi sağlayan Feribotbiletim.com sayesinde, en uygun bileti hemen online satın alabilirsiniz. Birden fazla feribot şirketini inceleyerek en uygun fiyatlı olana ulaşabilirsiniz. Dilerseniz taşıtlı feribot seçeneklerini inceleyerek Samos’a kendi aracınızla da gidebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri ve feribot firmalarını tek bir sayfada inceleyerek Feribotbiletim.com’dan güvenle biletinizi alabilir, Kuşadası Samos feribot ile Kuşadası’ndan Samos’a keyifli bir feribot yolculuğu yapabilirsiniz. Fethiye Rodos feribot

Samos (Sisam Adası) İçin Vize Gerekli mi?

Samos (Sisam Adası), Yunanistan’da yer aldığından, adaya girişinizde schengen vizesi istenmektedir. Türkiye’den Yunanistan’ı ziyaret eden çok fazla turist olduğundan ve iki ülke arasında iyiye giden ilişkilerden dolayı, kapıda vize işlemi uygulanmaktadır. Kuşadası’ndan Samos’a feribot yolculuğuyla giden ziyaretçiler kapıda vize alarak adaya kolayca giriş yapabilmektedir.

Samos’ta Nerede Kalınır?

Kuşadası Samos feribot ile ulaşabileceğiniz ve dilerseniz kendi aracınızla gezebileceğiniz Samos’ta diğer Yunan Adaları’na oranla daha uygun apart, hostel ve otel bulmanız mümkün. Mayıs ayından Eylül ayına kadar yoğunluk yaşayan Samos’a feribotla gitmeden önce size uygun bir konaklama seçeneği için mutlaka 2-3 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.